Avaleht Seisukohad Võimuliit seab eesmärgiks vaenukõne seaduse ja konkurentsiameti tugevdamise

Võimuliit seab eesmärgiks vaenukõne seaduse ja konkurentsiameti tugevdamise

Erakonda Eesti 200 esindav Liisa Pakosta ütles, et Eesti 200 jaoks on väga oluline andmete halduse moderniseerimine, mis viiks delikaatsete isikuandmete tõhusama haldamiseni ja ka bürokraatia vähendamiseni.

Koalitsioonikõnelusi pidavad Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Eesti 200 rõhutasid pärast esmaspäevast läbirääkimiste vooru teiste teemade seas vaenukõne seaduse selgemat sõnastamist ja konkurentsiameti volituste tugevdamist.

Kolm erakonda võtsid esmaspäeval ette välispoliitika ning justiitsküsimused.

Reformierakonna juht Kaja Kallas ütles, et esimene pool päevast kulus välispoliitika teemadele ja teine pool justiitsküsimustele.

“Välispoliitika ühisosa on väga suur. Suur eesmärk on Eesti julgeoleku tagamine ja majanduse elavdamine läbi majandusdiplomaatia. Rääkisime ka Ukraina teemal, toetame Ukraina püüdlusi Euroopa Liidu ja NATO-ga liitumisel. Jätkame Ukraina toetamist. Oleme Euroopa Liidu laienemise poolt,” lausus Kallas.

Justiitsküsimustes arutasid Kallase sõnul osapooled konkurentsi teemadel. “Peame vajalikuks konkurentsireeglite tugevdamist ja reformimist, sealhulgas konkurentsiameti tugevdamist,” ütles Kallas.

Veel jõuti ühisele meelele, selles, et kiirendada kohtumenetlust ja vaadata ka üle lepitusmenetlused, et kohtu koormust vähendada. Ka plaanib koalitsioon viia vaenukõne reeglistiku põhiseadusega vastavusse.

Erakonda Eesti 200 esindav Liisa Pakosta ütles, et Eesti 200 jaoks on väga oluline andmete halduse moderniseerimine, mis viiks delikaatsete isikuandmete tõhusama haldamiseni ja ka bürokraatia vähendamiseni.

Sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski ütles, et rõhk Ukraina teemadele saab olema koalitsioonilepingus ambitsioonikalt kajastatud. Tema sõnul peab Euroopa Liit jätkama tööd ka Moldova suunas.

Ossinovski rõhutas ka, et kõigile kolmele erakonnale on olulised ka põhiõiguste ja isikuvabaduste tagamine. “Ma usun, et selliseid hoiakulisi muutusi isikuvabaduste kaitse kontekstis tuleb veel,” lausus Ossinovski.

Ossinovski arvas samas, et lähipäevil võib tulla koalitsioonikõnelustel lauale ka teemasid, kus maailmavaatelisi erimeelsusi on rohkem.

Toimetaja:

Aleksander Krjukov

err.ee 13.03.2023 https://www.err.ee/1608913613/labiraakijad-tahavad-karmistada-vaenukone-ja-konkurentsireegleid