Avaleht Seisukohad Riigikogu LGBT toetusrühm mõistis pühapäeval toimunud viharünnaku hukka

Riigikogu LGBT toetusrühm mõistis pühapäeval toimunud viharünnaku hukka

Riigikogu LGBT+ kogukonna toetusrühm avaldas sügavat kahetsust pühapäeval geikristlaste palvusel toimunud viharünnaku pärast, mille tõttu viidi haiglasse kolm palvusel osalenud inimest, nende hulgas ka Soome külalispastor.

«Laupäevane Baltic Pride rongkäik möödus niivõrd rahulikult ja ilma vahejuhtumiteta, et tunduski, et meie ühiskonnas on toimunud tõeline pööre avatuse ja sallivuse suunas. Kahjuks tõestas pühapäevane julm rünnak, et viha ja vaen LGBT+ kogukonna suhtes ei ole Eestist kadunud ning jätkuvalt ohustab inimeste turvalisust ja seega ka avalikku korda,» ütles parlamendi toetusrühma esimees Eduard Odinets (SDE).

«Eriti kurb, et palvusele kogunenud inimesi rünnati Jumala nimel, mis on vastuolus kõigi kristlike väärtuste ja põhimõtetega.»

Toetusrühm avaldas lootust, et tegemist oli üksikfanaatiku rünnakuga. «Eesti ühiskonnas ei tohi olla ruumi ei usulistele rünnakutele ega vaenuõhutamist väljendavatele seisukohtadele,» ütles Odinets.

Geikristlaste Kogu teatas pühapäeval ühismeedias, et X-baaris peetud geikristlaste kohtumise ajal sisenes baari vene noormees, kes istus nende juurde ja uuris, et kes esinejaks on.

«Seejärel läks talle [Soome külalispastorile] rusikatega kallale, hakkas peksma ja lõpuks viskas noaga. Ründaja karjus igasugu solvanguid ja korrutas Jumala vihast homoseksuaalide vastu.»

Rünnaku käigus said lisaks 30-aastasele pastorile viga ka 49-aastane naine ning teine 30-aastane mees. Politsei pidas 25-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ja alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Riigikogu LGBT+ kogukonna toetusrühma kuuluvad sotsiaaldemokraadid Eduard Odinets, Jevgeni Ossinovski ja Reili Rand, Hanah Lahe Reformierakonna fraktsioonist ning Hendrik Terras ja Liisa Pakosta Eesti 200-st.

postimees.ee 12.06.2023 https://www.postimees.ee/7794088/riigikogu-lgbt-toetusruhm-moistis-puhapaevase-viharunnaku-hukka