Avaleht Seisukohad Priit Hõbemägi: meie europarlamendi saadikute mõju Euroopa tulevikule on üsna pisike

Priit Hõbemägi: meie europarlamendi saadikute mõju Euroopa tulevikule on üsna pisike(Väljavõte artiklist:) – – – «Eestkoste Euroopa kujundamine, kus kohapeal just nagu mingisugust sõnaõigust ei ole – selles osas käituvad meie poliitikud väga kahekeelselt.» Fjuk lausus, et ühelt poolt oleks neil võim sekkuda, mõjutada ja mitte luua sellist olukorda, et oleme sunnitud võtma Euroopast üle reglemendid ja regulatsioonid, mis suurendavad bürokraatiat, aga tema hinnangul selles osas midagi ei tehta.

Ta tõi särava tähena näiteks Liisa Pakosta, kes riigikogu Euroopa asjade komisjonis on välja toonud need poliitikud ja ametnikud, kes oleks pidanud seisma selle eest, et nii-öelda regulatsioonid oleks mõistlikud, aga nad pole seda eriti teinud. «Veel enam, meie riigikogu ja valitsus on veel vinti peale keeranud. Me vohame kallis, luksuslikus bürokraatias, mis neelab meie raha ja eelarvet,» nentis Fjuk.

Artikkel ilmus: https://www.postimees.ee/8032415/keskpaevatund-priit-hobemagi-meie-europarlamendi-saadikute-moju-euroopa-tulevikule-on-usna-pisike