Avaleht Seisukohad Liisa Pakosta tutvustas raamatut lapsevanemate õigustest

Liisa Pakosta tutvustas raamatut lapsevanemate õigustest

Neljapäeval tutvustas viimast päeva ametis olnud võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta Haapsalus raamatut „Kirjad lapsevanematele. Kõige tähtsam seadus”. Pakosta sõnul koostas voliniku kantselei raamatu sellepärast, et kõige sagedamini pöördusid kantselei poole oma küsimustega just lapsevanemad. Nii pani kantselei raamatusse kokku kõik eri ministeeriumide haldusalades olevad lastega seotud seadusepügalad.
Selleks, et raamat ei jääks kuivaks paragrahvide rägastikuks, kirjutas nelja lapse isa Indrek Koff need kirjadeks lapsevanematele. Kirjad juhatavad sisse raamatu teises pooles olevatesse seaduste seletustesse. „Paljud lugejad kirjadest kaugemale ei jõuagi,” ütles Pakosta.
Lastega seotud seaduseparagrahvid pole mitte lihtsalt seadustest raamatusse kopeeritud, vaid Pakosta on need kirjutanud ümber õigustena, mida lapsevanematel on võimalik saada. „See on olnud esmakordne, mitte ainult Eestis, vaid kogu Euroopas,” ütles Pakosta.
Neljapäeval esitletud raamat on juba viies täiendatud trükk. Pakosta sõnul ei ole varasemate trükkide puhul lihtsalt jõutud esitlusi teha, kuid raamatud on läinud kui soojad saiad. Kokku on teost juba trükitud 50 000 eksemplari.
Küsimusele, et miks raamatut just Haapsalus esitleti, vastas Pakosta, et võrdsete võimaluste voliniku kantseleil ongi kombeks teha sedalaadi esitlusi väljaspool Tallinna.
Viimane trükk, mida Haapsalus esitleti, erineb eelnevatest selle poolest, et eestikeelsele variandile on lisatud eessõna neile, kes soovivad ukrainlasi aidata, venekeelses väljaandes on aga sõjapõgenikele mõeldes ukrainakeelne eessõna.
Raamatu 20 eksemplari andis voliniku büroo üle Läänemaa raamatukogule.

Viimast päeva võrdsete võimaluste voliniku ametis olev Liisa Pakosta esitles Haapsalus lapsevanematele mõeldud raamatut. MALLE-LIISA RAIGLA

MALLE-LIISA RAIGLA

Lääne Elu 02.07.2022