Avaleht Seisukohad FOTOD | „Tsensor“. Vaenukõne seadust pooldava Liisa Pakosta koduaias käidi vandaalitsemas

FOTOD | „Tsensor“. Vaenukõne seadust pooldava Liisa Pakosta koduaias käidi vandaalitsemas

Eesti 200 poliitik ning endine võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta peab vandaalitsemise põhjuseks oma seisukohti vaenukõne seaduse vajalikkuse suhtes.
Liisa Pakosta jagas täna pilte oma koduaias seisvast autost, mille kallal väidetavalt vandaalitsemas käidi.
„Eestis peab saama elada nii, et oma rahumeelse arvamuse väljaütlemise pärast ei tule keegi sind füüsiliselt ründama, su maja aknaid sisse lööma või su vara lõhkuma. Eestis peab saama elada nii, et oma poliitilise seisukoha väljaütlemise tulemuseks ei ole pea otsast lendamine,“ kirjutas Pakosta, viidates lõhkujate kätetööle.
„Jah, ma olen öelnud, et Erakond Eesti 200 toetab vaenukõne definitsiooni täiendamist ilma laialivalgumisteta selliselt, et vaenukõne on ka avalik vihkamisele, vägivallale või diskrimineerimisele õhutamine, mis on suunatud rühmade vastu ja mis toob kaasa selge ohtu avalikule korrale. Jah, olen lisanud, et sõnavabaduse kaitseks defineerime selgemalt sätte mõisted,“ jätkas Pakosta. „Aga sina, kes sa murdsid mu koduaia väravast sisse ja rikkusid ära mu sügaval tagahoovis seisnud auto, oled piinlikult arg. Olnuks sul julgust, kutsunuks sa mind olulisel teemal kasvõi avalikult väitlema.“
Pakosta rõhutas, et vahejuhtum teda ei hirmuta, vaid annab hoopis jõudu juurde. „Aga minu pere ja kodu jäta rahule,“ lisas ta.
Pakosta täna politseid asjatundliku reageerimise eest. Delfi on pöördunud politsei poole kommentaari saamiseks.
Esmaspäeval toimunud koalitsioonikõneluste pressikonverentsil ütles Reformierakonna juht Kaja Kallas, et tulevaste võimalike valitsuspartneritega arutati vaenukõne reguleerimist ning ühine järeldus oli, et seadusandlus tuleks üle vaadata. Liisa Pakosta kirjutas nädala alguses ka Eesti Päevalehes sellest, et vaenukõne vajab selgemat definitsiooni.

delfi.ee 16.03.2023 https://www.delfi.ee/artikkel/120158878/fotod-tsensor-vaenukone-seadust-pooldava-liisa-pakosta-koduaias-kaidi-vandaalitsemas