Avaleht Seisukohad Endine võrdõigusvolinik Liisa Pakosta kandideerib Eesti 200 ridades riigikokku

Endine võrdõigusvolinik Liisa Pakosta kandideerib Eesti 200 ridades riigikokku

Eesti 200 nimekirjas taas riigikogusse kandideeriva Liisa Pakosta kirjeldusel kandideerib ta selleks, et kaitsta inimeste õiguseid.

«Kandideerin selleks, et kaitsta inimeste õiguseid. Need on laste õigused, eakate õigused, lapsevanemate õigused, puuetega inimeste õigused, vähemuste õigused, naiste ja meeste õigused aga ka järgmiste põlvkondade õigus ilusale Eesti metsale ja puhtale keskkonnale,» sõnas Pakosta.

Eesti 200 programmis on inimõiguste kaitse tema silmis kõige tugevamalt sees. «Kõik on võimalik ainult siis, kui põhiõiguste vundament on tugevalt all. Ka puudega lapsel peab olema lootust, et temal on ka kõik võimalik, isegi ligipääsetav mänguväljak,» kommenteeris Pakosta.

Endine soolise võrdõiguslikkuse volinik ning viimati skandaali järel muinsuskaitseameti juhi kohalt lahkunud Pakosta tõstis kandideerimisest rääkides muu hulgas esile abieluvõrdsuse, inimväärikuse austamise töösuhetes ja riigilt teenuste saamisel ning isikuandmete kaitse. «Riik peab rohkem inimest, tema vajadusi ja õigusi austama.»

Pakosta on kahekordse magistriharidusega jurist ja inimõiguste kaitsja ning haridusekspert. Ta on olnud riigikogu XI ja XII koosseisu liige ning loobunud kohast XIII koosseisus, et keskenduda emade paremate võimaluste, puuetega inimeste abistamise ning abieluvõrduse saavutamisele võrdsete võimaluste volinikuna.

Pakosta on olnud Euroopa Liidu asjade komisjoni liige, sotsiaalkomisjoni liige, kultuurikomisjoni liige, korruptsioonivastase erikomisjoni aseesimees, ning esindanud parlamenti välissuhtluses, sealhulgas olnud Euroopa Nõukogu Parlamentaarse assamblee Eesti delegatsiooni juht, lisaks on ta olnud Tallinna abilinnapea ja mitme linnaorganisatsiooni juht.

Liisa-Ly Pakosta kandideerib Riigikogu valimistel Tallinnas, Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita valimisringkonnas, olles Eesti 200 nimekirjas teine kandidaat.

postimees.ee 17.01.2023 https://www.postimees.ee/7692585/endine-vordoigusvolinik-liisa-pakosta-kandideerib-eesti-200-ridades-riigikokku